Mielec: Profilaktyka raka płuc

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

Światowy Dzień bez Papierosa, który przypada dziś   (ostatniego  dnia maja), nie musi być tylko jedną z wielu dat bez znaczenia, a już na pewno nie dla palaczy i osób, u  których w rodzinie występował nowotwór!

Dlatego Szpital Specjalistyczny w Mielcu wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy są świadomi współczesnych chorób cywilizacyjnych i chcą się badać w ramach realizowanego przez mielecki  szpital,  programu  profilaktyki raka płuc.

Samo badanie jest bezstresowe, bezpłatne, nie trzeba mieć skierowania, do pracowni  tomograficznej można przyjść w dogodnych godzinach, tłumaczy Paweł Pazdan, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu.

Jak pokazują statystyki zainteresowanie tym badaniem  jest duże, dlatego w najbliższym czasie mielecka lecznica zamierza wystąpić o zwiększenie  ilości możliwych do wykonania badań.

Oferta badań skierowana jest dla roczników od 1949 do 1973, szczególnie do osób, które dość dużo palą i mają w rodzinie osoby z przeszłością nowotworową.

Rejestracja pacjentów z wypełnioną ankietą (dostępną na www.szpital.mielec.pl w zakładce Profilaktyka) odbywa się pod numerem telefonu: 17 78 00 214 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 14:00.

Tomasz Łępa