Mielec: Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Wojtek Janczura

Powstający przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Mielcu  przy ulicy Sękowskiego park sensoryczny i prowadzone prace związane z remontem ulicy Wojska Polskiego nie są zagrożone, twierdzi  tak starosta mielecki Stanisław Lonczak. Dotyczy to również ich finansowania, dodaje.

Jak zaznacza starosta mielecki o tym  jak będą wyglądały dalsze prace i środki finansowe przekonamy się po ustaniu epidemii.

Powstający park sensoryczny przy ulicy Sękowskiego  ma się stać miejscem odpoczynku i spędzania wolnego czasu zarówno dla starszych, jak i młodszych mieszkańców tej części miasta Mielca. Znajdą się tam miejsca do ćwiczeń i symulacji ruchowych, powstaną enklawy roślin, gdzie będzie można poznać walory smakowe, zapachowe i użytkowe.

Z kolei dla najmłodszych przewidziano wiele urządzeń zabawowych, edukacyjnych i integracyjnych. Z kolei  remont ulicy Wojska Polskiego planowany jest na trzech odcinkach: od ul. Cyranowskiej do Bramy Głównej Strefy Ekonomicznej, dalej od Bramy Głównej  do ronda przy Agencji Rozwoju Przemysłu , a także od ronda znajdującego się  przy ARP do skrzyżowania przy zakładzie Colfarm.

Tomasz Łępa