Mielec: Powraca długo oczekiwana modernizacja L25.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Małgorzata Figacz

Od dziś rozpoczynają się prace na linii Mielec – Dębica. Inwestycja za 188 mln zł, realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zapewni sprawne i bezpieczne połączenia kolejowe z komfortową obsługą podróżnych na 9 stacjach i przystankach. Sprawniejszy będzie także ruch towarowy. Projekt z Regionalnego Programu Województwa Podkarpackiego. Prace rozpoczną się na stacji Mielec oraz na odcinku Mielec – Kochanówka Pustków. Mówi Dorota Szalacha z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

W ramach inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują peron dwu krawędziowy. Peron będzie wyposażony w ławki, wiaty, oświetlenie i tablice informacyjne. Istniejącą kładkę zastąpi nowe przejście pod torami, które ułatwi podróżnym bezpieczne dojście do pociągów.

Wiosną wykonawca przystąpi do wymiany torów i rozjazdów między Mielcem a Kochanówką Pustków. Prace obejmą kilkanaście przejazdów kolejowo-drogowych. Będzie wymieniana jezdnia. Zamontowane zostanie nowe oświetlenie i sygnalizacja przejazdowa. Efektem prac będzie wyższy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym oraz drogowym. Rewitalizacja trasy Padew-Mielec-Dębica pozwoli również na wznowienie ruchu pasażerskiego.

(Tomasz Łępa)