Mielec: Powraca chód sportowy na ulice miasta.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

Już w sobotę  do Mielca zawitają najlepsi polscy chodziarze. Kobiety i mężczyźni będą walczyć o tytuł championa kraju w ramach PZLA Mistrzostw Polski w chodzie sportowym na 20 km. Areną zmagań będzie widowiskowa i bardzo szybka trasa usytuowana na Al. Niepodległości, znana mieleckiej społeczności z rozgrywanego w poprzednich latach Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego na 3 km. Mówi Stanisław Zioło, trener i wiceprezes LKS Stal Mielec.

Kibice i sympatycy chodu sportowego, którzy pojawią się w sobotę  o 18:45 będą świadkami rywalizacji na wysokim poziomie. Wszystko to za sprawą rangi zawodów, które są oficjalną kwalifikacją do tegorocznych Mistrzostw Świata w Doha oraz przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Organizatorem wydarzenia jest Lekkoatletyczny Klub Sportowy Stal Mielec, który przewidział również dystans 5 km dla młodzieży, który poprzedzi rywalizację o krajowy czempionat. Patronatem honorowym wydarzenie objął Prezydent Miasta Mielca – Jacek Wiśniewski, natomiast status partnera otrzymało Województwo Podkarpackie, Gmina Miejska Mielec, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu, oraz Podkarpacki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki. Patronat Radio Leliwa.

 

(Tomasz Łępa)