Mielec: Potrzeba więcej takich przedszkoli.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

Do końca maja 2020 roku w sąsiedztwie budynku Szkoły Podstawowej nr 11 przy ulicy Warneńczyka w Mielcu gdzie obecnie gościnnie mieszczą się  oddziały  Przedszkola nr 20, powstanie nowy budynek z oddziałami żłobkowymi i przedszkolnymi dla około 250 dzieci. Wybuduje go  mielecka firma Arkada.   Mówi prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski.

 

Pierwszy przetarg na znalezienie wykonawcy został unieważniony, bo najtańsza oferta znacznie przekraczała zarezerwowaną na tą inwestycję w budżecie kwotę 9 mln zł. Ogłoszono drugi przetarg, który nie uwzględniał wyposażenia przedszkola,  na które Urząd Miejski chce uzyskać zewnętrzne dofinansowanie. Przedsięwzięcie warte jest ponad  13 mln 700 tys. zł.

Wykonawca wybuduje budynek w standardzie pasywnym, co w praktyce oznacza bardzo dobre parametry izolacyjne przegród zewnętrznych oraz zastosowanie szeregu rozwiązań, mających na celu zminimalizowanie zużycia energii w trakcie eksploatacji. W ramach inwestycji wykonane zostanie także ogrodzenie i zagospodarowanie terenu  – mała architektura, plac zabaw, komunikacja piesza, droga wewnętrzna i parkingi.

 

(Tomasz Łępa)