Mielec: Postaw na Rodzinę!

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

Pod patronatem Caritas Diecezji Tarnowskiej w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas Polska „Dzień Dobra” już w najbliższą  niedzielę w miejscowości Trześń (gm.Mielec) będzie miał miejsce festyn pod hasłem „Postaw na Rodzinę”.

Mówi organizator wydarzenia, Celina Szymańska, opiekun Szkolnego Koła CARITAS przy Zespole Szkół Technicznych  w Mielcu.

 

Dlatego też świętowanie rozpocznie liturgia mszy św. o godz. 14.00 w kościele parafialnym pw. św. Wojciecha w Trześni, a następnie uczestnicy wydarzenia  udadzą się na tereny rekreacyjno – sportowe przy Zespole Szkół w Trześni i Stadionie LKS Czarni Trześń. Tu czekać na nich będą występy artystyczne, zmagania sportowe, pokazy strażackie, degustacja potraw Kół Gospodyń Wiejskich, bańki mydlane czy przygotowana przez młodzież,  gra terenowa.

Podczas święta dobroczynności – uczestnicy będą  mogli złożyć dobrowolne datki, które zostaną przekazane na wsparcie uchodźców z Ukrainy oraz chorych i niepełnosprawnych dzieci i młodzieży przebywających w ośrodkach Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wydarzeniu patronuje Radio Leliwa.

Tomasz Łępa