Mielec: Posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

W Urzędzie Miejskim w Mielcu  odbyło się posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego w którym uczestniczyli Powiatowy Inspektor Sanitarny Grzegorz Burek oraz kadra kierownicza Urzędu Miejskiego w Mielcu.

Tematem posiedzenia było omówienie sytuacji związanej z zagrożeniem ewentualnego wystąpienia na terenie Gminy Miejskiej Mielec koronawirusa oraz sposobem postępowania w przypadku wystąpienia tego wirusa. Wydane zostały również  dyspozycje dla pracowników Urzędu Miejskiego i dla jednostek organizacyjnych mieleckiego magistratu dotyczące zasad postępowania dla przeciwdziałania zakażeniu koronawirusem.

Także sam Urząd Miejski  zadbał o bezpieczeństwo pracowników jak i samych mieszkańców odwiedzających mielecki magistrat.

Mówi Zenon Tokarski, kierownik biura zarządzania kryzysowego.

Idąc za przykładem miasta Rzeszowa, które wolą dmuchać na zimne i profilaktycznie odwołały wszystkie miejskie imprezy masowe,  również i mielecki Urząd Miejski nie wyklucza w przyszłości takich działań.

Przypadki koronawirusa nie zostały na razie potwierdzone w  kraju ale choroba jest coraz bliżej Polski. O pierwszych zachorowaniach poinformowały władze Białorusi i Litwy, z kolei w Niemczech przybyło ich wczoraj 18, co oznacza, że chorują już 44 osoby. We Włoszech, gdzie zachorowań zaczęło gwałtownie przybywać tydzień temu potwierdzono już ich 650.

Tomasz Łępa