Mielec:  Porozumienie z nadleśnictwem

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

 

Pełnienie nadzoru nad gospodarką leśną w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa zostało powierzone nadleśnictwom: Mielec i Tuszyma. Każdego roku władze samorządowe Powiatu Mieleckiego powierzają nadzór nad gospodarką leśną w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa nadleśnictwom Mielec i Tuszyma. Jak wyjaśnia Jan Kłodowski dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym w Mielcu,   podpisanie umowy to nie tylko administrowanie i patrolowanie obszarów leśnych.

Zgodnie z zawartym porozumieniem, Nadleśnictwo Mielec zobowiązało się do prowadzenia nadzoru nad gospodarką leśną w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa, położonych na terenie gmin: Gawłuszowice, Tuszów Narodowy, Miasto Mielec, Padew Narodowa oraz Mielec w obrębie : Trześń, Szydłowiec, Chorzelów, Złotniki, Chrząstów, Wola Chorzelowska.

Nadleśnictwo Tuszyma dbać będzie z kolei o tego samego rodzaju lasy położone na terenie Miasta i Gminy Przecław, Miasta i Gminy Radomyśl Wielki oraz gmin: Borowa, Czermin, Wadowice Górne i Mielec – obręb: Goleszów, Książnice, Podleszany, Rydzów, Rzędzianowice, Boża Wola, Wola Mielecka.

 

Tomasz Łępa