Mielec:   Ponad 40 walk na turnieju bokserskim w Mielcu!

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Tomasz Łępa

Ponad 40 walk na turnieju bokserskim w Mielcu a  wśród nich medaliści Mistrzostw Polski. Tak zapowiada się Międzynarodowy Puchar Karpat w boksie jaki  odbędzie się w Mielcu już  w sobotę 19 czerwca o godz. 13:00 w  hali sportowej w Zespołu  Szkół Technicznych. To już czwarty turniej bokserski, który będzie się w Mielcu.

Na ringu rękawice skrzyżuje ze sobą ok. 80 pięściarzy, a ich poczynaniom przyglądać się będzie m.in. trener Łukasza Różańskiego –  Marian Basiak. Organizatorem turnieju jest  MUKS Iryda Mielec, która jest   gospodarzem rozgrywek Pucharu Karpat w boksie olimpijskim.

Mówi Paweł Rżany, Prezes Sekcji Bokserskiej MUKS Iryda Mielec.

 

Puchar Karpat w boksie olimpijskim to jedno z najważniejszych wydarzeń w pięściarskim kalendarzu całej południowej Polski. Zawody te mają charakter międzynarodowy i gromadzą pięściarzy nie tylko z kraju nad Wisłą, lecz również ze Słowacji, Ukrainy, Węgier, Rumunii oraz Bułgarii. Emocji na ringu nie zabraknie, dodaje prezes klubu MUKS Iryda Mielec.

 

Mielec został wytypowany jako jedno z czterech podkarpackich miast, w którym zorganizowany zostaje  turniej. Zawody będą również transmitowane na żywo z komentatorami boksu olimpijskiego, na facebookowym profilu klubu MUKS Iryda Mielec oraz na Youtube. Boks powrócił do Mielca na dobre, stając się ważnym punktem na mapie dla Podkarpackiego Okręgowego Związku Bokserskiego. Wydarzeniu patronuje Radio Leliwa.

 

Tomasz Łępa