Mielec:  Pomysły i plany w Elektryku

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

 

 

Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu pozyskał środki na utworzenie pracowni do podstaw automatyki. Jak zaznacza dyrektor placówki szkolnej Janusz Kotarba, będzie ona wykorzystywana  do prowadzenia zajęć w ramach nowego kierunku nauczania jakie placówka proponuje swoim przyszłym uczniom.

Mielecki „Elektryk” liczy  również na pozytywne rozpatrzenie projektu związanego z zagospodarowaniem terenów przyszkolnych tj. na działania pro-społeczne.  Jego kwota opiewa na 50 tys. euro.

A w ostatnich dniach mury mieleckiego  „Elektryka” po raz kolejny wypełniły się uzdolnioną technicznie młodzieżą ze starszych klas szkół podstawowych Mielca oraz okolic a to za sprawą XI edycji konkursu „Elektro-Tech”. Do finałowych zmagań zakwalifikowało się 35 uczniów z 17 szkół miasta oraz powiatu. Wyłoniono dziesięcioro finalistów, którzy musieli poradzić sobie z samodzielną obsługą stacji lutowniczej, czytaniem schematu montażu, a ostatecznie z fachowym montażem oraz uruchomieniem układu elektronicznego.