Mielec: Pomysł na Kino Samochodowe

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Iwona Pol

Klub Młodych Liderów z Mielca znany z  aktywności  oraz pomysłów dla dzieci, młodzieży i dorosłych tym razem wychodzi z kolejną  propozycją. Jeśli tylko  wszystkie  zagrożenia  z pandemią koronowirusa  ustaną, Liderzy postanawiają wyruszyć w trasę z Kinem Samochodowym. Ten popularny niegdyś w Stanach Zjednoczonych rodzaj rozrywki na nowo wraca do łask.

Do ich pomysłu dołączyło się już kilkanaście miast ale lista nie jest zamknięta.  Wśród nich  jest m.in. Stalowa Wola, Rzeszów i Mielec.  W tym ostatnim Kino Samochodowe planowane jest na dzień  5 czerwca na jednym z dużych parkingów miasta, który  mógłby  pomieścić ponad 100 pojazdów.

Mówił Sebastian Peret z Klubu Młodych Liderów. Miłośnicy Kina Samochodowa już teraz będą mogli poczuć się tak jak na pierwszym  seansie  takiego kina jaki  miał miejsce 6 czerwca 1933 w Camden w stanie New Jersey.

Dziś kina samochodowe największą popularnością cieszą się w Stanach Zjednoczonych, a w ostatnim czasie – także m.in. w Niemczech. Ta nieco upadająca już gałąź kinowego biznesu, nabiera rozpędu w czasie pandemii koronawirusa. Jak dodaje mielecki lider,  tradycyjne kina są zamknięte, a jedyną szansę na obejrzenie filmu w innym miejscu niż własne mieszkanie dają właśnie kina samochodowe.

Tomasz Łępa