Mielec: Policjant z Mielca w reprezentacji.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

 

Najlepszym “Policjantem Ruchu Drogowego 2019” został sierż. szt. Krzysztof Portas z Referatu Zabezpieczenia Dróg i Autostrad Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. O ten tytuł przez dwa dni walczyło 22 funkcjonariuszy z wydziałów ruchu drogowego, którzy rywalizowali w sześciu konkurencjach.

Podkarpacki finał ogólnopolskiego konkursu “Policjant Ruchu Drogowego 2019” odbywał się dwuetapowo. W rywalizacji brało udział 22 policjantów wydziałów ruchu drogowego reprezentujących każdą komendę miejską i powiatową policji na Podkarpaciu oraz komendę wojewódzką.

W pierwszym etapie eliminacji, funkcjonariusze rozwiązywali test ze znajomości przepisów, a następnie na terenie Oddziału Prewencji Policji w Zaczerniu strzelali z broni służbowej i pod okiem jurorów prezentowali swoje umiejętności z udzielania pierwszej pomocy.

Druga część konkursu odbyła się w Sanoku. W tym zadaniu policjanci sprawdzali swoje umiejętności podczas kierowania ruchem a następnie było pokonanie motocyklem toru, w jak najkrótszym czasie i z jak najmniejszą liczbą błędów.

Po zliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji najlepszym policjantem okazał się sierż. szt. Krzysztof Portas z Referatu Zabezpieczenia Dróg i Autostrad Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Drugie miejsce zajął mł. asp. Marcin Opałacz z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, a trzecie mł. asp. Grzegorz Zabój z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Sierż. szt. Krzysztof Portas z Rzeszowa  i mł. asp. Marcin Opałacz z Mielca reprezentować będą podkarpacką Policję w krajowym finale konkursu, który odbędzie się we wrześniu.

 

(Tomasz Łępa)