Mielec: Pokazali na parkiecie charakter… i wygrali

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Iwona Pol

W Lidze Centralnej piłkarzy ręcznych Handball Stal Mielec pokonała na własnym parkiecie Anilanę Łódź 32:23.
Podopiecznych trenera Tomasza Sondeja nie rozregulowała długa przerwa i po czterech tygodniach bez ligowego grania osiągnęli przewagę już w pierwszej połowie, której nie oddali ostatecznie do końca spotkania.
Dla Mielczan była to 5 kolejna wygrana pod wodzą trenera Tomasza Sondeja od chwili przejęcia przez niego drużyny po zwolnieniu z funkcji trenera, Rafała Glińskiego.

Świetną grę mieleckich ręcznych komentuje trener Anilany Łódź, Adam Jędraszczyk.

Jak dodaje zawodnik Handball Stal Mielec Bartosz Smoliński, pomimo wielu kontuzji zespół pokazał na parkiecie charakter.

Po wygranej Handball Stal Mielec awansowała na drugie miejsce w tabeli – ma 16 punktów. Pierwszy jest Śląsk Wrocław mający 24 punkty. Natomiast beniaminek Tauronligi ITA Tools Stal Mielec uległ faworytkom meczu w Łodzi. Na parkiecie Sport Areny, siatkarki ŁKS Commercecon, które właśnie wróciły z pucharowej wyprawy do Rumunii, pokonały ITA Tools Stal Mielec w setach 3:0.