Mielec: Pojawiła się Nadzieja!

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

Dla schroniska dla bezdomnych mężczyzn prowadzonego przez Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Mielcu  pojawiła się finansowa nadzieja. Mielecki magistrat wesprze placówkę dodatkowymi środkami w konkursie ofert na prowadzenie schroniska w Mielcu w 2022 roku.

Decyzją Prezydenta Mielca, magistrat  ogłosił konkurs na prowadzenie schroniska i noclegowni z dofinansowaniem, które odbije nas od dna i umożliwi dozbieranie pozostałej kwoty jako wkładu własnego, koniecznego w realizacji tego zadania. Na tę chwilę jest to dla nas ogromna kwota a my zaczynamy od zera, zaznacza  Alicja Krogulec kierownik schroniska.

Aby jednak otrzymać środki wymagane  jest posiadanie własnego wkładu, dodaje kierownik schroniska.

Schronisko dla bezdomnych mężczyzn w Mielcu nieprzerwanie od roku 1992 prowadzone jest przez Koło Mieleckie Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. W styczniu 2020 roku dołączyło do niego Schronisko dla kobiet oraz Noclegownia z Ogrzewalnią. Jako organizacja pozarządowa „non profit” nie nastawia  się  ono na zyski, a zebrane środki finansowe w całości zostają przeznaczane na utrzymanie wszystkich placówek i w miarę możliwości płynne ich funkcjonowanie.

 

Tomasz Łępa