Mielec: Pogodny i uśmiechnięty do końca.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

W wieku 35 lat zmarł ks. mgr Mateusz Szyszka – pracownik Kancelarii Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Ks. Mateusz Szyszka był długoletnim członkiem redakcji Portalu Diecezji Tarnowskiej. Swoją wiedzą i umiejętnościami wspierał tworzenie zasobów Portalu, był głównym pomysłodawcą nowego logotypu.

Urodził się w 1985 roku w Tarnowie, Egzamin dojrzałości złożył w 2004 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych, otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca w 2010 roku w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w parafii pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny w Muszynie. Od 2012 roku był pracownikiem Kancelarii Kurii Diecezjalnej w Tarnowie oraz współtworzył portal Diecezji Tarnowskiej. Ponadto od 2014 roku należał do Zespołu Redakcyjnego Pisma Urzędowego Diecezji Tarnowskiej „Currenda”, a od 2018 roku był członkiem V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

Msza święta za zmarłego kapłana będzie sprawowana w kościele parafialnym pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie w piątek (8 maja) o godz. 13.30, po której będą mieć miejsce obrzędy pochówku („Stacja przy grobie”) na cmentarzu Tarnów-Mościce o godz. 15.00.

Profesjonalny, kreatywny, wnikliwie obserwujący rzeczywistość. Mimo swojej choroby do końca pogodny i uśmiechnięty.

Tomasz Łępa