Mielec:  Pod okiem  trenera Rafała Glińskiego.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

Pod okiem nowego trenera Rafała Glińskiego  mieleccy szczypiorniści SPR Stal Mielec rozpoczęli treningi przed nowym sezonem. Dla Rafała  będzie to pierwsza samodzielna praca w roli pierwszego szkoleniowca. 38-latek przez dwa ostatnie sezony był grającym asystentem trenera Marcina Lijewskiego w Górniku Zabrze. Wraz z końcem sezonu 2020/21 postanowił zakończyć karierę zawodniczą i skupić się na pracy szkoleniowej.

W Zabrzu Gliński  spędził łącznie sześć lat. Na Górny Śląsk trafił z SPR Stali Mielec, w której grał przez cztery sezony i zdobył brązowy medal mistrzostw Polski w 2012 roku. W  mieleckim klubie był jedną z najważniejszych postaci, dyrygując grą zespołu z pozycji środkowego rozgrywającego.

Propozycja  objęcia w Górniku Zabrze przez  Glińskiego   funkcji dyrektora sportowego nie spotkała się z entuzjazmem. Bliżej mi do parkietu, zaznacza nowy szkoleniowe SPR Stal Mielec.

 

Dodajmy, Rafał Gliński w 2009 zdobył brązowy medal podczas mistrzostw świata w Chorwacji. W turnieju tym wystąpił we wszystkich meczach, zdobywając 10 goli. Siedem lat później, podczas mistrzostw Europy w Polsce, w barwach  reprezentacji wystąpił w sześciu meczach i rzucił cztery bramki.

 

Tomasz Łępa