Mielec: Po raz kolejny zapomniano o gminie Mielec.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Małgorzata Figacz

W ogłoszonych wynikach kolejnego konkursu w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych do jednostek samorządu terytorialnego w Polsce trafiła kolejna transza środków z 13,5 mld złotych. Dla powiatu mieleckiego to kwota ponad 3 mln 800 tys. złotych. Pieniądze otrzymały gmina Przecław, Padew Narodowa, Borowa, Wadowice Górne, Radomyśl Wielki czy Czermin.
Na liście po raz kolejny zabrakło gminy Mielec, tłumaczy prezydent miasta Mielca Jacek Wiśniewski. Jak dodaje, znów nie znamy ani zasad ani kryteriów naboru.

Jak tłumaczy prezydent Mielca, Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, na inwestycje bliskie ludziom. Taką inwestycją w planach miało być pomysł stworzenia instalacji do zagospodarowania odpadów komunalnych.

Miasto liczy na środki norweskie, które pozwolą na realizację wielu działań, bo na krajowy póki co nie ma szans, dodaje prezydent Mielca.

Do tej pory gmina Mielec otrzymała wsparcie, tak jak wszystkie gminy w Polsce, tylko w I edycji latem ubiegłego roku, a była to kwota ponad 15 mln złotych, gdzie fundusze były przyznawane automatycznie zgodnie z kryterium wielkości danego samorządu i zaplanowanych inwestycji w budżecie.

Tomasz Łępa