Mielec: Po raz kolejny udowodnili, że są  w gronie najlepszych!

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Wojtek Janczura

Zespół ratowników medycznych  z Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, zajął III miejsce na Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym w Katowicach. O wygraną walczyły  54 zespoły ratownictwa medycznego z całej Polski i z zagranicy, w sumie 170 ratowników.  Mielecka drużyna po raz kolejny udowodniła, że jest w gronie najlepszych. Mówi dyrektor Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu Grzegorz Gałuszka.

Zmaganiom mieleckiej drużynie przypatrywała się zastępca dyrektora ds. lecznictwa lek. Magdalena Partyka-Zając, specjalistka z dziedziny medycyny ratunkowej.

W składzie trzy osobowej drużyny z Mielca  był m.in.  Damian Marut, którego zdaniem zajęte w mistrzostwach III miejsce w  skali kraju,  to wysokie osiągnięcie.

W składzie trzy osobowej drużyny z Mielca  był m.in.  Bartłomiej Śliwa, dla  którego to  zawody te były jednym z najtrudniejszych z dotychczasowych.

W składzie mieleckiej drużyny  znalazł się także Wojciech Machowski, który jak tłumaczy zawody oparte były o realizację zadań praktycznych, sprawnościowych i teoretycznych a także językowych.

Celem XIX Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym organizowanych przez Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach było sprawdzenie i podniesienie kompetencji w zakresie ratownictwa medycznego i medycyny ratunkowej, umożliwienie współzawodnictwa oraz wyłonienie najlepszych zespołów uczestniczących w mistrzostwach.

Tomasz Łępa