Mielec: Place zabaw pod lupą bezpieczeństwa

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Wojtek Janczura

O przeglądy miejskich  placów  zabaw zarówno tych przedszkolnych, szkolnych jak i ogólnodostępnych apelowała na ostatniej sesji miejskiej w Mielcu, radna Magdalena Weryńska-Zarzecka. Jej zdaniem  na terenie miasta jest wiele takich miejsc , które wymagają szybkiej naprawy.

Jak zaznacza Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami w mieleckim magistracie, Agnieszka Garncarz  wrześniowy przegląd  miejsc zabawowych był przeprowadzany, niestety rzeczywistość pokazuje iż często miejsca  te są często dewastowane.

Jak dodaje Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska jeszcze w tym roku  planuje się  szczegółowy przegląd  placów zabaw , a jego  celem jest sprawdzenie funkcjonalności i stabilności sprzętu oraz jego zużycia.

Dodajmy, obowiązujące normy prawne jasno określają, iż osoba zarządzająca miejscem zabaw powinna zadbać o perfekcyjny stan urządzeń, a przy tym regularnie przeprowadzać przegląd placu zabaw zgodnie z unijnymi wytycznymi. Tylko właściwy stan techniczny zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom, którymi w przypadku placów zabaw są  najmłodsi.

Tomasz Łępa