Mielec: Pierwsze warsztaty stacjonarne Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Za nami pierwsze warsztaty stacjonarne Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Rzeszowie oraz Mielcu W marcu rozpoczął się kolejny semestr Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego organizowanego przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. Zarówno w Rzeszowie jak i filiach uniwersytetu w Jaśle, Dębicy, Mielcu oraz Ustrzykach Dolnych mali studenci zaczęli semestr uczestnicząc w wykładach stacjonarnych lub online, teraz zaś przyszedł czas na pierwsze warsztaty stacjonarne w Rzeszowie i Mielcu, które pokazały iż zainteresowanie dzieci taką formą zajęć jest nadal ogromne.
W Mielcu uczestnicy rozwijali swoją kreatywność, twórczość oraz usprawniali koordynację wzorkowo-ruchową, dzięki metodom wykorzystującym elementy pedagogiki cyrku. Młodzi studenci nauczyli się m.in.: kręcić talerzami cyrkowymi, poznali tajniki żonglowania (piłeczkami, chustkami, obręczami, maczugami), manipulowali flowerstickami i kijami, a także wykonywać proste triki cyrkowe. Zajęcia pn. „Ale cyrk! – czyli trening mózgu w niecodziennej formie” pokazały dzieciom, że ćwiczenia te w znaczny sposób poprawiają koncentrację, co ma ogromny wpływ na efektywniejsze uczenie się i zapamiętywanie.
Partnerem Strategicznym Filii Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Mielcu są Polskie Zakłady Lotnicze zaś realizację zajęć wspiera Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu.

Tomasz Łępa