Mielec: PGNiG Superliga zakończyła rozgrywki

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Iwona Pol

W związku z pandemią koronawirusa, podjęta została decyzja o zakończeniu rozgrywek PGNiG Superligi w piłce ręcznej mężczyzn. Klasyfikacja końcowa ustalona została z zachowaniem miejsc zajmowanych przez zespoły w tabeli po meczach rozegranych do 12 marca. Mistrzem Polski mężczyzn po raz siedemnasty w historii została więc „siódemka” PGE Vive Kielce, srebrny medal wywalczył zespół Orlen Wisły Płock, a brązowy drużyna NMC Górnika Zabrze. Drużyna SPR Stal Mielec uplasowała się na 13 miejscu.

Jak mówi Marek Janicki, prezes Superligi Sp. z o.o. tłumacząc taką decyzję  „Zdrowie jest na pierwszym miejscu, dlatego w trosce o zawodników, kibiców, przedstawicieli mediów, a także wszystkich, którzy pracują przy organizacji meczów, decydujemy o zakończeniu rozgrywek. Zdajemy sobie sprawę, że wznowienie rywalizacji w tym sezonie byłoby niezwykle skomplikowane, a wręcz niemożliwe. Obecnie drużyny nie trenują i nie wiadomo, kiedy mogłyby wrócić do treningów. Wierzymy, że w przyszłym sezonie wszyscy wrócimy na boisko silniejsi”.

Podjęta została również decyzja o braku spadków. Tak więc wszystkie 14 drużyn spełniło kryterium sportowe wymagane do otrzymania prawa do startu w rozgrywkach sezonu 2020/2021.

Tomasz Łępa