Mielec:   PGE sponsorem strategicznym Stali Mielec przez kolejne 3 sezony

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

PGE Polska Grupa Energetyczna kontynuuje sponsoring strategiczny FKS Stali Mielec, jedynej piłkarskiej drużyny z województwa podkarpackiego występującej w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Kontrakt został zawarty na najbliższe 3 sezony rozgrywkowe.

Mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

FKS Stal Mielec to klub piłki nożnej, który kontynuuje tradycje powstałego w 1939 roku klubu PZL Mielec. Piłkarska drużyna Stali Mielec jest najbardziej rozpoznawalną marką sportową na Podkarpaciu.

Mówi Jacek Klimek, prezes  klubu FKS Stal Mielec.

Współpraca z PGE Polską Grupą Energetyczną, daje klubowi mieleckiemu  niezwykły impuls rozwojowy, co przekłada się też na sukces sportowy zaznacza Tomasz Poręba, poseł do Parlamentu Europejskiego.

PGE jest sponsorem biało-niebieskich od 2016 roku. Przez ten czas spółka nieustannie wspierała mielecki klub, a ukoronowaniem tej współpracy był awans drużyny do PKO BP Ekstraklasy po 24 latach, w 2020 roku. W sezonie 2021/22 PGE FKS Stal Mielec po emocjonującym meczu przedostatniej kolejki ze Śląskiem Wrocław utrzymała się w PKO BP Ekstraklasie, w której rozpocznie 3 sezon po wieloletnich występach na niższych szczeblach rozgrywkowych.

 

Tomasz Łępa