Mielec: Pewne zwycięstwo nad Padwą Zamość.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Iwona Pol

Szczypiorniści SPR Stal Mielec sparowali  z 1-ligową Padwą Zamość, w której szeregach występuje znany w Mielcu – Jakub Kłoda. Podopieczni Tomasza Sondeja odnieśli pewne zwycięstwo 32:22. Debiut w barwach  „Biało-Niebieskich”  zaliczył również kolejny z wychowanków Stali – Michał Kozioł. Niestety Kacper Pawłowski rundy rewanżowej PGNiG Superligi nie rozegra już w barwach Stali Mielec bowiem  przez najbliższe miesiące występować będzie w Tarnowie, gdzie z tamtejszym SPR-em powalczy o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. A już w środę Stal zagra ostatni sparing przez wznowieniem rozgrywek PGNiG Superligi. Rywalem mielczan będzie SPR Tarnów, a mecz rozegrany zostanie  w Tarnowie.

Komplet sześciu zwycięstw, złote medale, puchar i dwie nagrody indywidualne, przywieźli ze Słowacji zawodnicy Piłkarskich Nadziei rocznika 2006. Podopieczni trenera Pawła Mrozika okazali się bezkonkurencyjni w rozgrywanym w Stropkovie międzynarodowym turnieju piłkarskim. Miejsca na podium za Nadziejami zajęły dwa zespoły z Koszyc. Drugi był słowacki oddział słynnego Juventusu Turyn, a trzeci Junior Kosice.

I na koniec piłka siatkowa. W meczu 1 ligi siatkarek mielczanki  przegrały w derbach Podkarpacia. 3:0  z drużyną Karpaty PWSZ MOSiR Krosno Glass.

(Tomasz Łępa)