Mielec: Parkietowe emocje sportowe.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

Przegraną u siebie zakończyło się spotkanie pomiędzy Handball Stal Mielec a MMTS Kwidzyn. Mielczanie zostali pokonani w swojej hali 27:29. Mecze Mielca i Kwidzyna zawsze były niezwykle wyrównane i tak też było tym razem. A zaczęło się od dwóch dobrych interwencji, goście mieli kłopoty w ataku pozycyjnym, bo obrona mielczan od początku pracowała na wysokich obrotach.
Niestety, dawały o sobie znać błędy własne gospodarzy w ataku, które przy wysokiej skuteczności broniącego w bramce pozwoliły ekipie MMTS zdobywać bramki po kontrze. Na dwie minuty przed końcem spotkania końcówka gry należała już do gości.
Mówi trener MMTS Kwidzyn Zbigniew Markuszewski.

Natomiast odnotowano świetny występ drużyny APPN SMS Stal Mielec i KF Stal Mielec w pierwszej rundzie Futsalowych Mistrzostw Polski U-15. W turnieju rozgrywanym w hali mieleckiej Szkoły Podstawowej nr 11, mielczanie byli bezkonkurencyjni. Podopieczni trenerów Sekuły i Skowrona pokonali kolejno Stal Rzeszów (5:1), Tech Projekt Jarosław 7:2, SMS Jarosław 6:0 i Pogoń Lubaczów 9:1. Wyniki te dały „Orłom” pierwsze miejsce i awans do kolejnej rundy Mistrzostw Polski. Do dalszych gier obok drużyny APPN SMS Stal Mielec wywalczyły drużyny Stali Rzeszów oraz Pogoni Lubaczów.

Tomasz Łępa