Mielec: Parasol Biznesowy – propozycja wsparcia dla lokalnych przedsiębiorców.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

Stowarzyszenie Patriotyczny Mielec  przygotowało projekt pomocy dla lokalnych przedsiębiorców pod nazwą  Mielecki Parasol Biznesowy. Zawartych jest w nim 8 punktów, które zdaniem stowarzyszenia mogą pomóc mieleckim przedsiębiorcom w nadchodzącym kryzysie oraz pozwolą zachować miejsca pracy. Oprócz propozycji umorzenia zapłaty czynszu za najem gminnych lokali na okres 3 miesięcy z możliwością przedłużenia na  kolejne 3 miesiące w przypadku trwania ograniczeń w prowadzeniu działalności gospodarczej,  jest też propozycja  umorzenia m.in. opłaty targowej.

Mówił Marcin Sobiczewski ze Stowarzyszenia Patriotyczny Mielec. Pomysł obejmuje również stworzenie programu lojalnościowego np. w zamian za zakupy w tych firmach klient otrzymywałby   drobne upominki – gadżety czy wejściówki od samorządu  miasta.

Jak czytamy w podsumowaniu propozycji Mieleckiego Parasola Biznesowego stowarzyszenie zdaje sobie sprawę, że wprowadzone rozwiązania wpłyną niekorzystnie na budżet miasta. Musimy jednak pamiętać, że w przypadku licznych zwolnień i upadłości skutki dla budżetów samorządów będą również bardzo odczuwalne. Podobnie jak w medycynie i tutaj lepiej zapobiegać niż leczyć.

Tomasz Łępa