Mielec: Pamięci Piotra Surowca

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

W sobotę Mielcu w samo południe  rozgrywany będzie 1. Halowy  Memoriał  im. Piotra Surowca. Odbędzie się on w hali lekkoatletycznej stadionu miejskiego w Mielcu, jego  zawodnicy rywalizować będą w pięciu konkurencjach.

Piotr Surowiec urodził się 7 maja 1936 roku w Czarnej koło Sędziszowa. Jako lekkoatleta reprezentował barwy m.in.  klubów: KS Kolejarz Dębica, Stal Mielec, WKS Lotnik Warszawa,  czy KS Sanoczanka Sanok. Specjalizował się w skoku w dal i trójskoku.

Jako trener wychował niezliczoną liczbę mistrzów i medalistów różnych imprez rangi mistrzostw Polski, Europy i świata. Jego podopieczni zdobyli ponad 70 medali na Mistrzostwach Polski w różnych kategoriach wiekowych.

Jako trener i pracownik mieleckiego klubu oddał nieoceniony wkład nie tylko w szkolenie młodych lekkoatletów, ale także w organizowanie imprez lekkoatletycznych, zaznacza Stanisław Zioło wiceprezes LKS Stal Mielec.

Marzeniem byłoby zorganizowanie memoriału na bieżni naszego stadionu lecz sytuacja związana z jej  stanem technicznym  nie pozwala aby miało to miejsce, zaznacza wiceprezes LKS Stal Mielec.

Zwycięzcy konkurencji sportowych  otrzymają pamiątkowe grawertony, a dla 3 najlepszych kobiet i 3 najlepszych mężczyzn organizator przygotował nagrody finansowe.

Organizatorami memoriału są: Lekkoatletyczny Klub Sportowy Stal Mielec, Podkarpacki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu. Patronat Radio Leliwa.

 

Tomasz Łępa