Mielec: Otwarcie schroniska dla kobiet i noclegowni dla osób bezdomnych.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

 

12 miejsc noclegowych, 8 miejsc dla kobiet w schronisku oraz ogrzewalnia – tak prezentuje się oddana do użytkowania pierwsza w Mielcu noclegowania, która działać będzie przy Schronisku dla Bezdomnych im. Św. Brata Alberta w Mielcu. Funkcjonowanie takiego miejsca może przyczynić się do uratowania komuś życia lub zdrowia  – mówi prezydent Mielca Jacek Wiśniewski.

Obiekt składa się z dwóch części – jednokondygnacyjnego pawilonu mieszczącego noclegownię i części dwukondygnacyjnej mieszczącej pomieszczenia mieszkalne i techniczno-gospodarcze, tłumaczy zastępca prezydenta Mielca, Paweł Pazdan.

Idea powstania takiego miejsca powstała już kilka lat temu. Pomysł ten zrodził się z potrzeby solidarności z osobami bezdomnymi – tłumaczy Kierownik Schroniska Alicja Krogulec.

 

Noclegowania czynna będzie przez cały rok, przez 7 dni w tygodniu, w godzinach: od 1 października do 31 marca od 18.00 do 8.00, natomiast od 1 kwietnia do 30 września od 19.00 do 7.00. Z tymczasowego schronienia mogą skorzystać osoby bezdomne bez wcześniejszego zgłoszenia takiej potrzeby. Warunkiem jest wyłącznie wolne miejsce w ośrodku. Osoba korzystająca z miejsca do spania, ma także możliwość wziąć prysznic oraz wymienić odzież lub zdezynfekować ją w przypadku braku możliwości jej wymiany.

Znajdujące się na piętrze schronisko dla kobiet świadczy usługi przez cały rok, siedem dni w tygodniu.

 

Tomasz Łępa