Mielec:  Oszczędzajmy  wodę w gminie Mielec.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

 

W związku z ograniczeniami dostaw wody dla miejscowości Rzędzianowice, Wola Mielecka, Podleszany, Rydzów, Książnice, Boża Wola, Goleszów ze Stacji Uzdatniania Wody  w Rzędzianowicach  wójt gminy Mielec Józef Piątek apeluje  o cierpliwość, wyrozumiałość i oszczędne korzystanie z wody.

Jak mówi modernizacja, która jest  przeprowadzana na Stacji Uzdatniania Wody w Rzędzianowicach nie pozwala na chwilę  obecną w pełni korzystać ze stacji ale  już za kilka dni  nowy układ technologiczny usprawni jej  wydajność, dodaje.

Jak zaznacza  wójt gminy  stacja, która od lat nie była modernizowana zaopatruje w wodę pitną 7 miejscowości a rok w rok przybywa nowych gospodarstw. To powoduje jak tłumaczy wójt  iż  drastycznie wzrasta zapotrzebowanie na dodatkowe ilości wody. Nowe zastosowane  rozwiązanie na Stacji Uzdatniania Wody  pozwoli uniknąć takich sytuacji na przyszłość.

Od stycznia bieżącego roku prowadzona jest modernizacja SUW Rzędzianowice, która docelowo ma zwiększyć wydajność stacji z 60 do 90 m3/h. Od tego czasu działa stacja tymczasowa, która uzdatnia wodę dla mieszkańców. Obecnie prowadzone prace na stacji uzdatnia wody  dobiegają końca. Jest gotowy nowy układ technologiczny, który ma usprawnić cały proces uzdatniania wody w tym poprawę jej jakości a co najważniejsze zwiększy się także  wydajność stacji. Aby to zafunkcjonowało  musi przejść próby, testy, które obecnie się odbywają.

 

Tomasz Łępa