Mielec: Ostatnie mecze sparingowe

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Małgorzata Figacz

Oprócz Warty Poznań, FKS Stal Mielec dysponuje najskromniejszym budżetem w Ekstraklasie. Pomysłu na zmianę tej sytuacji szuka już nowy prezes klubu Stali Mielec, Jacek Klimek, który również ma nadzieję, że mielecka drużyna zadomowi się na stałe w tej grupie rozgrywek.

A tymczasem PGE FKS Stal Mielec do piątku przebywa na obozie przygotowawczym w Turcji. Przed Biało-Niebieskimi jeszcze dwie gry kontrolne, które odbędą się przedostatniego dnia obozu w Turcji, czyli w najbliższy czwartek. Najpierw mielczanie zagrają z PFC Montana (bułgarska ekstraklasa), a następnie z CSKA 1948, zespołem również występującym na najwyższym szczeblu w Bułgarii. Powrót do Polski planowany jest na piątek, 22 stycznia.

W sobotę, derbowy mecz w Tarnowie mieleckie siatkarki przegrały do zera. Trzy wygrane sety należały do zawodniczek z Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów. Również za nami pierwsze sparingowe spotkanie piłkarzy ręcznych. Swoja przewagę nad SPR Stal Mielec pokazały Azoty Puławy, wygrywając z drużyną z Mielca 33;23. A już w środę kolejny mecz sparingowy SPR Stali, tym razem ich przeciwnikiem będzie drużyna Tatran Presov.

Tomasz Łępa