Mielec: Ostatni sprawdzian przed ligą.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Małgorzata Figacz

Już 6 września w Zabrzu mieleccy szczypiorniści powrócą do ligowych zmagań, lecz zanim podopieczni Dawida Nilssona i Marcina Basiaka skrzyżują rękawice z brązowym medalistą Mistrzostw Polski, to najpierw w Piotrkowie Trybunalskim czeka ich ostatni sprawdzian podczas okresu przygotowawczego. Stanie się to dziś w Piotrkowie Trybunalskim podczas próby generalnej przed startem ligi.
Dla mielczan będzie to ostatni sparing przed wznowieniem ligowych zmagań, w związku z czym wynik tego spotkania w dość znaczący sposób zarysuje formę „Biało-Niebieskich” przed startem rozgrywek PGNiG Superligi.
Stal w trakcie okresu przygotowawczego mierzyła się już z Grupą Azoty SPR Tarnów, Orlen Wisłą Płock, Azotami Puławy, Tatranem Presov oraz dwukrotnie z HCB Karviną. Co prawda mielczanie wygrali tylko jeden z tych meczów, lecz triumf nad Wicemistrzem Polski oraz gra zespołu na tle tak utytułowanych rywali napawa optymizmem, o czym niejednokrotnie w wywiadach podkreślał Dawid Nilsson, tym samym chwaląc swój zespół za pracę jaką dotychczas wykonał.
Spotkanie Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – SPR Stal Mielec, dziś o godzinie 18:00, Hala Relax, Piotrków Trybunalski.

Tomasz Łępa