Mielec: Oficjalne uruchomienie stacji paliw na lotnisku

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

 

W wyniku przeprowadzonych prac, lotnisko w Mielcu wzbogaciło się o nowoczesną i w pełni funkcjonalną stację paliw, drogę kołowania wraz z płytą postojową dla samolotów. Stacja oferuje dwa najbardziej popularne rodzaje paliw lotniczych JET A-1 i AVGAS 100LL, jest samoobsługowa oraz zapewnia możliwość płatności kartą bankomatową. Za sprawą wybudowanej drogi kołowania, znacząco wzrosła tym samym  przepustowość mieleckiego lotniska.

Mówi  Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski.

Wzrost atrakcyjności mieleckiego lotniska, a co za tym idzie pobudzenie ruchu związanego z krótkodystansowymi lotami biznesowymi – to główny cel zarządzających Lotniskiem. W planach sa już kolejne inwestycje, zaznacza  Łukasz Kalinka, Prezes Zarządu Lotnisko Mielec Sp. z o.o.

Po realizacji tej  inwestycji mieleckie lotnisko będzie pierwszym lotniskiem niekontrolowanym w kraju dysponującym tego typu procedurą. Stworzona zostanie również  w pełni funkcjonalna stacja meteorologiczna, wpięta w ogólnopolski system stacji pogodowych, zapewniająca bieżące informacje i dane o warunkach atmosferycznych.

Na modernizacji stacji meteorologicznej skorzystają również lokalne władze samorządowe, które uzyskają bezpośredni dostęp do sprawdzonego i pewnego źródła informacji o aktualnie panujących warunkach atmosferycznych oraz do ostrzeżeń o zbliżających się niebezpiecznych zjawiskach atmosferycznych.

 

Tomasz Łępa