Mielec: Odpowie za SHARING.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

41 letni mieszkaniec Mielca został zatrzymany przez  funkcjonariuszy  z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zajmujących  się zwalczaniem cyberprzestępczości. Mielczanin poprzez sieć internetową udostępniał programy płatnych platform cyfrowych. Mówi nadkom. Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik prasowy  Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

Policja zabezpieczyła u zatrzymanego mieszkańca Mielca urządzenia, które były wykorzystywane do  udostępniania   sygnału płatnych telewizji satelitarnych.

Card Sharing jest metodą pozwalającą na dekodowanie sygnału cyfrowych platform telewizyjnych i jest możliwy w przypadku podłączenia odbiornika telewizji cyfrowej do sieci internetowej. Proceder polega na tym, że użytkownik udostępnia sygnał przy pomocy specjalistycznego oprogramowania. Dawca przekazuje biorcom dołączającym się do niego adres IP serwera oraz hasło dostępowe. Ponadto biorca w tunerze nie musi mieć zainstalowanych kart płatnych telewizji. Odkodowanie sygnału odbywa się za pośrednictwem internetu po pozytywnym zweryfikowaniu kart na serwerze dawcy.

(Tomasz Łępa)