Mielec:  Ocalić od zapomnienia….

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

Stowarzyszenie Społeczno-Edukacyjne „Orzeł Biały-Strzelec” w Mielcu  zaprasza do włączenia się inicjatywę pamięci  158 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Organizatorzy akcji chcąc  upamiętnić i przypomnieć bohaterów tamtych wydarzeń  zapraszają mieszkańców Mielca i regionu do odwiedzenie  mogił powstańców  znajdujących się na mieleckim cmentarzu przy ul. Sienkiewicza oraz cmentarzu parafialnym na os. Rzochów. Mówi dyrektor Muzeum Regionalnego w Mielcu Jerzy Skrzypczak.

Groby mieleckich powstańców styczniowych z każdym rokiem  niszczeją a niektóre z nich  już znikają z miejsca nekropolii. Jak zaznacza Marek Zalotyński, członek stowarzyszenia od lat czynione są starania w różnych instytucjach   w   zdobyciu środki na renowację nagrobków. Niestety, bez skutku.

Dziś w 158 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego,  Stowarzyszenie Społeczno – Edukacyjne „Orzeł Biały-Strzelec” zapraszają mielczan na wspólne wypominki, które rozpoczną się o godzinie 16.00 przed główną bramą Cmentarza Parafialnego.

Tomasz Łępa