Mielec: Oby więcej takich turniejów.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Za nami kolejny etap Regionalnej Ligi Młodzieżowej ‚Enea Cup’ rozgrywany tym razem w Mielcu, w którym o miejsca na podium walczyła młodzież klas 7-8.

Łącznie w turnieju wzięły udział drużyny z pięciu szkół z Mielca, ale w tej stawce najlepsi okazali się reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 11. Podopieczni trenera Ireneusza Szumełdy wygrali wszystkie cztery spotkania.

Na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Mistrzostwa Sportowego ‚Stal Mielec’ występująca pod nazwą Handballowe Nadzieje, a trzecią była Szkoła Podstawowa nr 1. Z kolei miejsca tuż za podium zajęły Szkoła Podstawowa nr 2 oraz Szkoła Podstawowa nr 6.
Jak mówi zawodnik Oliwer Purski ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego ‚ Stal Mielec’, który na co dzień trenuje piłkę nożną, nowa dyscyplina to nowe wyzwania.

Organizatorem przedsięwzięcia jest klub piłki ręcznej Handball Stal Mielec, a biorą w nim udział uczniowie ze szkół podstawowych z województw podkarpackiego, świętokrzyskiego i małopolskiego.