Mielec: Obiekty sportowe już otwarte

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

 

Przy Zespole Szkół w Woli Mieleckiej oddano do użytku nowe obiekty sportowe. To długo wyczekiwana inwestycja zarówno przez uczniów jak i samych  mieszkańców miejscowości.  Podczas oficjalnego otwarcia Małgorzata Jastrząb, dyrektor Zespołu Szkół  w Woli Mieleckiej zaznaczyła iż marzenie związane z budową infrastruktury sportowej, stało się faktem.

W ramach zaplanowanych prac wykonano między innymi:  boisko wielofunkcyjne z nawierzchni syntetycznej do gry w siatkówkę, koszykówkę, tenisa ziemnego i piłkę ręczną, boisko piłkarskie z nawierzchni syntetycznej o wymiarach, bieżnię lekkoatletyczną,  skocznię do skoku w dal oraz całą  infrastrukturę.

Powiedział w trakcie otwarcia terenów sportowych  Józef Piątek Wójt Gminy Mielec. Mam nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli obserwować na tych obiektach wielu ludzi, bo jak wiadomo w zdrowym ciele zdrowy duch – przekazał obecny na otwarciu Fryderyk Kapinos, Poseł na Sejm RP.

Inwestycja, której łączny koszty wyniósł ponad  1 mln 400 tys. zł została dofinansowana w kwocie  blisko 700 tys. zł przez Ministerstwo Sportu ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej.

 

Tomasz Łępa