Mielec: Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Mielec

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Wojtek Janczura

Koncert pieśni patriotycznych, prezentacja zabytkowych pojazdów, wernisaż wystawy, zawody latawców, turniej piłkarski oraz wieczornica patriotyczna to najważniejsze z atrakcji przygotowanych na tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Mielec. Tegoroczne obchody  święta Niepodległości  rozpoczęły się już wernisażem wystawy zbiorowej Klubu Środowisk Twórczych Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej pt. „Jesienne Pejzaże”.

W sobotę na stadionie w Chorzelowie zaplanowano „Biało-czerwony turniej piłkarski oldboyów Gminy Mielec”, w którym zmierzą się zawodnicy z Chorzelowa, Podleszan, Chrząstowa i Woli Mieleckiej.

W niedzielę  o godzinie 17:00 w Ośrodku Kultury w Chorzelowie odbędzie się Koncert Patriotyczny w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy” oraz Chorzelowskiej Grupy Teatralnej. Wydarzenie będzie również okazją do wspólnego odśpiewania polskich pieśni patriotycznych. Specjalnie na tą okazję przygotowane zostaną pamiątkowe śpiewniki.

Główne obchody odbędą się poniedziałek.  W tym dniu w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin o godzinie 11.00 odprawiona zostanie Msza Święta w intencji ojczyzny. Tuż po niej  uroczystości odbywać się będą na Miejscu  Pamięci Poległych w Obronie Ojczyzny, gdzie zaplanowano między innymi, złożenie wiązanek okolicznościowych, przemówienia okolicznościowe oraz koncert Orkiestry Dętej Dobrynin.

Zwieńczeniem tegorocznych obchodów będzie wtorkowa Wieczornica Patriotyczna pt. „Byliśmy, jesteśmy, będziemy …” w wykonaniu dzieci i młodzieży z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książnicach oraz Zespołu Wokalnego „Wolanki” z Woli Mieleckiej oraz złożenie kwiatów na Miejscu Pamięci por. Jana Hajca.

Ponadto w ramach 101. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w Szkołach Gminy Mielec odbędą się uroczyste akademie oraz wydarzenia o charakterze patriotycznym, a Biblioteki Publiczne przygotują specjalne wystawy poświęcone Ojczyźnie.

Tomasz Łępa