Mielec: O Instrumentach  wsparcia dla przedsiębiorców …

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

O Instrumentach  wsparcia dla przedsiębiorców  rozmawiano w Mielcu podczas  konferencji, która przygotowana została przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego przy współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu S.A., zarządzającym EURO-PARK MIELEC oraz Fryderykiem Kapinosem, Posłem na Sejm RP.

Wśród zaproszonych gości był m.in. wiceminister finansów, Piotr Patkowski.

Wśród tematów jakie podejmowali prelegenci to m.in. możliwości rozwoju projektów inwestycyjnych w oparciu o programy dedykowane przedsiębiorcom, roli funduszy polskich inwestycji strategicznych a także  mówiono o regionalnej strategii innowacji i założeniach programu Funduszy Europejskich dla Podkarpacia.

Mówi marszałek podkarpacki Władysław Ortyl.

Jak dodaje marszałek podkarpacki , dzięki uruchomionym instrumentom finansowym udało się wielu  przedsiębiorcom  pomóc w tym trudnym czasie.

Jak zaznacza dyrektor mieleckiego oddziału  Agencji Rozwoju Przemysłu Waldemar Barnaś, przedstawiane kolejno propozycje wsparcia dla przedsiębiorców pokazują, że tych pieniędzy , o które będą mogli ubiegać się przedsiębiorcy będzie o wiele  więcej.

W Krajowym Plan Odbudowy  mają się znaleźć środki dla firm m.in.  na  budowanie nowych baz produktowych i usługowych, na inteligentne linie produkcyjne i fabryki, technologie zmniejszające oddziaływanie na środowisko czy budowa jednostek transportowych zasilanych wodorem.

 

Tomasz Łępa