Mielec: Nowy wykonawca pomiarów emisji.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Małgorzata Figacz

Władze Mielca nie będą kontynuować współpracy z firmą Wessling, która na zlecenie magistratu wykonywała badania emisji w firmie Kronospan. Taką informację Pełniący Funkcję Prezydenta Mielca Fryderyk Kapinos przekazał podczas spotkania z przedstawicielami grupy społecznej protestującej przeciwko zatruwaniu powietrza w Mielcu przez firmę Kronospan.
Wyniki badań wykonanych przez firmę Wessling budziły zastrzeżenia protestujących, którzy poddawali pod wątpliwość sposób przeprowadzonych pomiarów. Choć przedstawiciele firmy, posiadającej akredytację Polskiego Centrum Akredytacji, zapewniali, że chętnie wyjaśnią na spotkaniu w Mielcu wszelkie wątpliwości dotyczące swoich badań, to jednak do tego nie doszło. Po wstępnym ustaleniu terminu, firma zrezygnowała z przyjazdu do Mielca.
Podczas spotkania poruszony został temat publikacji w jednym z portali internetowych, w której, mylnie interpretując informację podaną podczas sesji Rady Miejskiej, zawarto stwierdzenie, iż po kontroli w firmie Kronospan ‘Urząd Miasta’ miał stwierdzić, że nie dochodzi już do zanieczyszczeń. – Nie mamy takiego narzędzia ani możliwości prawnych i technicznych by dojść do takich wniosków. To zdecydowanie nadużycie – podkreślił Fryderyk Kapinos.

(Tomasz Łępa)