reklama

Mielec: Nowy układ drogowy

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Joanna Sarwa

W ramach projektu modernizacji mieleckiej kolei dla lepszej komunikacji przebudowane zostaną przejazdy i drogi dojazdowe. Istotne zmiany nastąpią w Rzemieniu, gdzie w okolicy przejazdu powstanie nowy układ drogowy, który zwiększy bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Mówi marszałek podkarpacki Władysław Ortyl.

Wszystkie prace prowadzone w powstanie nowego układu drogowego – jak zapewnia marszałek , nie będą  blokowały ruchu zarówno pieszego jak i drogowego.

Dodajmy, modernizacja odcinka linii Mielec – Dębica nr 25 wchodzi w ostatnią fazę. Budowane jest przejście podziemne, które zastąpi kładkę w okolicach dworca kolejowego. Obiekt zapewni dojście do nowego peronu wyspowego. Przejście będzie wyposażone w trzy windy. Zapewniony będzie dogodny dostęp do pociągów dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Zaplanowano także w okolicy stacji (tzw. ślimaka) drugie przejście pod torami. Postępują również prace przy budowie nowych peronów na przystankach Wojsław, Rzemień, Rzochów, Tuszym, Dąbie, Ostrów i stacji Kochanówka.

Tomasz Łępa