Mielec: Nowy sposób na informacje.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Małgorzata Figacz

Mielecki szpital specjalistyczny startuje z nową inicjatywą, której zadaniem jest przekazywanie pacjentom wiarygodnej wiedzy w wygodny w odbiorze sposób. To cykl filmów edukacyjno-informacyjnych: „Szpitalny Oddział Informacyjny”, który będzie publikowany na Facebooku Szpitala Specjalistycznego w Mielcu, na stronie www.szpital.mielec.pl oraz na YouTubie, na kanale mielec112. Mówi Józef Więcław, dyrektor szpitala w Mielcu.

W pierwszym odcinku poruszona zostania sprawa z czym wiąże się dla pacjentów uwolnienie przez NFZ kontraktu na endoprotezy, ale także, na jakie objawy zwrócić uwagę, by zareagować na czas zapobiegając głębokim zmianom w obrębie stawów.
Kolejne produkcje będą zawierać inne bieżące informacje ze szpitala, w tym o nowościach w dostępie do usług medycznych, programach profilaktycznych realizowanych w mieleckim szpitalu, ale także wskazówki dotyczące zasad działania szpitala, w tym SOR-u.

Sądzimy, że forma krótkich, przystępnych filmów koncentrujących w pigułce ważne wiadomości, będzie dla pacjentów bardzo praktyczna, dodaje dyrektor Józef Więcław.

(Tomasz Łępa)