Mielec: Nowy rok szkolny z nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

Nowy rok szkolny mieleckie szkoły podstawowe rozpoczęły z nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi.

W ramach Programu Laboratoria Przyszłości szkoły miejskie, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Mielec, otrzymały od państwa wsparcie finansowe w kwocie  ponad 1 mln  300 tys. złotych na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych.

Mówi wiceprezydent Mielca, Paweł Pazdan.

Z powyższych środków szkoły zakupiły wyposażenie, m. in. drukarki 3D i filamenty, laptopy do drukarek, skanery, mikro-kontrolery z czujnikami i akcesoriami, aparaty fotograficzne, czy  kamery.

Ponadto sale lekcyjne zostały  wyposażone  w stanowiska pracy narzędziowej/technicznej, w sprzęt gospodarstwa domowego czy w specjalistyczne urządzenia i narzędzia, a także w materiały edukacyjne  i  oprogramowanie z zakresu robotyki i mikroelektroniki.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który pozwoli  uatrakcyjnić zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Tomasz Łępa