Mielec: Nowy most z drogami dojazdowymi

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Iwona Pol

Dziś w Mielcu oddano do użytku nowy odcinek drogi wojewódzkiej od miejscowości Rzędzianowice do ulicy Sienkiewicza w Mielcu wraz z nowym mostem na Wisłoce. Nowa przeprawa mostowa zlokalizowana jest w północno-zachodniej części gminy Mielec pomiędzy Rzędzianowicami a Chorzelowem, między drogą wojewódzką  Sadkowa Góra – Mielec, a drogą powiatową Tuszów Narodowy – Mielec – Rzochów.

Prowadzi do niego nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 984 od ul. Sienkiewicza w Mielcu przez Złotniki. Z drugiej strony kończy się rondem w Rzędzianowicach.

Mówił Piotr Miąso, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Nowy most pomiędzy Złotnikami a Rzędzianowicami wraz z drogami dojazdowymi  to pierwszy z etapów budowy dalszego ciągu komunikacyjnego w tym regionie.

Drugą inwestycją  ma być budowa wiaduktu nad linią kolejową L25 i ulicą Sienkiewicza w Mielcu. Realizacja tego zadania została zapisana w liście intencyjnym w grudniu 2016 roku oraz w porozumieniu  z czerwca 2019. Inwestorem  tej  jest samorząd powiatu mieleckiego przy pomocy finansowej samorządu Mielca. Wsparcie finansowe zadeklarowała również PKP PLK.

 

Tomasz Łępa