Mielec: Nowe urządzenia w Centralnej Sterylizacji Szpitala

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

Centralna  Sterylizacja szpitala specjalistycznego w Mielcu wzbogaciła się   o  najnowsze urządzenia do mycia, dezynfekcji i sterylizacji narzędzi chirurgicznych oraz sprzętu medycznego. Urządzenia spełniają wszystkie światowe normy jeśli chodzi o niszczenie chorobotwórczych drobnoustrojów.

Mówi dyrektor szpitala specjalistycznego w Mielcu, Jarosław Kolendo.

Staraliśmy się sprawnie w okresie 3 miesięcy  zorganizować wymianę sprzętu, aby nie zakłócić pracy szpitala, wyjaśnia  kierownik Centralnej Sterylizacji w mieleckim szpitalu specjalistycznym,  Bogusław Kołacz.

Sterylizatornia posiada jednolity system komputerowy, drukarki etykiet i skanery kodów kreskowych, co pozwala śledzić i dokumentować „ścieżkę obróbki” wyrobów medycznych. Dane z przebiegu cykli w urządzeniach technologicznych można archiwizować, wyjaśnia  kierownik  Centralnej Sterylizacji Bogusław Kołacz.

Proces pozyskania środków finansowych aby  wymienić wyeksploatowane urządzenia był długi, ale skuteczny. Pomocą służył poseł  Fryderyk Kapinos.

Sprawna sterylizacja jest kluczem do bezpieczeństwa medycznego, dodaje starosta mielecki Stanisław Lonczak.

Nowa inwestycja zapewnieni wymaganą sterylność sprzętu medycznego na salach operacyjnych, oddziałach szpitalnych oraz pracowniach diagnostycznych w mieleckiej lecznicy. To zaś przyczyni się do bezpieczeństwa zarówno pacjentów, jak i personelu szpitala. Nowe urządzenia są przystosowane również do sterylizacji narzędzi wykorzystywanych przy operacjach robotycznych.

Tomasz Łępa