Mielec: Nowe twarze w PGE FKS Stali Mielec

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Tomasz Łępa

 

Albin Granlund został nowym zawodnikiem PGE FKS Stali Mielec. To prawy obrońca z Finlandii, który na swoim koncie ma 18 występów w narodowych barwach. Ostatnio występował w szwedzkiej ekstraklasie. Urodzony w 1989 roku Granlund przez zdecydowaną większość swoją kariery był związany z klubami ze swojego kraju.  Pod koniec 2017 roku Albin Granlund zdecydował się opuścić Finlandię. Dołączył do klubu szwedzkiej ekstraklasy – Örebro – przed sezonem 2018.

W ostatnim sezonie Örebro, z Granlundem w składzie, zajęło 7. miejsce w lidze. Nowy zawodnik w sezonie 2020 zagrał w 22 meczach i  zaliczył jedną asystę.

Mielecka drużyna  doczekała się również  nowego napastnika. To Aleksandar Kolev. Dla mieleckich kibiców jest to zawodnik doskonale znany. Napastnik reprezentował już barwy klubu wiosną 2017 roku, za kadencji Zbigniewa Smółki. Spisywał się bardzo dobrze – strzelił 7 bramek i zaliczył do tego 4 asysty. Po tak udanych występach w Mielcu odszedł do Sandecji Nowy Sącz, która wówczas wywalczyła awans do ekstraklasy. W Nowym Sączu występował przez jeden sezon, w którym podobnie jak w Mielcu, zdobył 7 bramek.

Od 2018 do 2019 roku reprezentował barwy ekstraklasowej Arki Gdynia. Z tym klubem sięgnął po SuperPuchar Polski. Pod koniec sierpnia 2019 roku trafił do Rakowa Częstochowa, by po kilku miesiącach zamienić Polskę na Kazachstan. Trafił bowiem do klubu Kaysar Kyzylorda.

W jego barwach zagrał m. in. w kwalifikacjach do Ligi Europy. Teraz wraca do Polski i będzie występował w barwach PGE FKS Stal Mielec.

Z  klubem związał się umową do końca sezonu, z opcją przedłużenia o kolejny rok.

 

 

Tomasz Łępa