Mielec: Nowe poradnie już od marca

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Wojtek Janczura

Od marca w mieleckim szpitalu zaczną działać  trzy nowe poradnie specjalistyczne: ginekologiczno-położnicza, dermatologiczna i okulistyki dziecięcej.  Pacjenci już teraz mogą się rejestrować do trzech nowych poradni szpitalnych, które na podstawie kontraktu z NFZ rozpoczną działalność od początku marca w budynku przychodni nr 4 przy ulicy Żeromskiego w Mielcu. Nowością będzie Poradnia Okulistyki Dziecięcej- mówi Józef Więcław, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu.

Z uwagi na brak poradni dermatologicznej wielu pacjentów szpitalnych nie mogło zachować w Mielcu ciągłości leczenia po hospitalizacji lub na miejscu podjąć terapii ambulatoryjnej. Teraz to ulegnie zmianie- mówi lek. Magdalena Krępa, zastępca dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Specjalistycznego w Mielcu.

Podobne cele: utrzymanie ciągłości leczenia szpitalnego i ogólne zwiększenie dostępności do usług medycznych, przyświecały również podpisaniu kontraktu na szpitalną poradnię ginekologiczno-Położniczą.

W uruchomienie tych poradni zaangażował się poseł Fryderyk Kapinos, który rekomendował podpisanie kontraktów oraz pilotował wiele ustaleń z NFZ. Otwarcie tych poradni jest odpowiedzią na potrzeby chorych, którzy wyrażają je osobiście u nas w szpitalu, poprzez swoich lekarzy, czy stowarzyszenia, które ich zrzeszają –  zaznacza Józef Więcław, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu.

Tomasz Łępa