Mielec: Nowe parkingi i boiska

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

Kończy się realizacja I etapu  inwestycji budowy zbiorników retencyjnych, które powstają na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  w Mielcu przy ulicach Grunwaldzkiej, Solskiego i Kusocińskiego. Wraz z nimi  pojawią się też nowe poprawione  tereny do uprawiania sportu mówi Mirosława  Gorazd, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu.

Ponadto równolegle do ulicy Grunwaldzkiej wybudowany zostanie nowy parking na 64 miejsca postojowe. Będzie to jednocześnie pierwszy etap zagospodarowania terenu wokół nowego budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej. Nowe miejsca parkingowe uzupełnią braki jakie pod tym względem są w centrum miasta. Wjazd i wyjazd z parkingu będzie z ulic Solskiego i Kusocińskiego.

Oprócz parkingu, po zniwelowaniu różnic poziomu terenu, powstanie także chodnik będący łącznikiem do pasażu  biegnącego wzdłuż budynku biblioteki. W ramach rozszerzonego zakresu prac związanych z retencją, likwidowane jest stare żelbetonowo-stalowe ogrodzenie MOSiR-u wzdłuż ulic Solskiego, Kusocińskiego i Grunwaldzkiej, powstaną nowe trawniki a także  poprawiona zostanie nawierzchnia chodników.

 

Tomasz Łępa