Mielec: Nowa przeprawa mostowa otwarta.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Iwona Pol

Od dziś w Mielcu kierowcy mogą już korzystać z nowej przeprawy. Właśnie został oddany do użytku drugi most, na który Mielec i mieszkańcy miasta czekali  długo, mówił podczas jego otwarcia  marszałek podkarpacki Władysław Ortyl.

Inwestycja prowadzona w systemie zaprojektuj i wybuduj ruszyła w maju 2017 a rok później jesienią  rozpoczęły się  roboty budowlane, dziś oddajemy go mieszkańcom, dodaje marszałek Ortyl.

Most powstał w północno-zachodniej części gminy Mielec, pomiędzy Rzędzianowicami a Chorzelowem. Jest zlokalizowany między drogą wojewódzką Sadkowa Góra – Mielec, a drogą powiatową Tuszów Narodowy – Mielec – Rzochów. Jak dodaje wojewoda podkarpacki Ewa Leniart inwestycja ta ma też duże znaczenie dla przedsiębiorców jak i na przyszłe miejsca pracy w tym regionie.

O nowym moście mówią tez sami mieszkańcy.

Jak zaznacza prezydent Mielca Jacek Wiśniewski to kolejny etap w powstawanie obwodnicy Mielca.

Nowy most, którego koszt wyniósł 44 mln ułatwi m.in. dojazd z zachodniej części powiatu do miasta oraz Specjalnej Strefy Ekonomicznej, wpływając też na bezpieczeństwo i skracając czas przejazdu. Również wraz z otwarciem  mostu został oddany nowy odcinek drogi wojewódzkiej  od Rzędzianowic do ulicy Sienkiewicza w Mielcu.

Tomasz Łępa