Mielec: Nowa poradnia onkologiczna w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

W Mielcu od środy (18 maja) ruszą pierwsze przyjęcia pacjentów do nowej poradni onkologicznej  w Szpitalu Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu. Konsultacje będą udzielane przez doświadczonego specjalistę radioterapii onkologicznej dr n. med. Jana Gawełko. Dotychczas w Mielcu nie było takiej specjalistycznej poradni, prowadzonej w ramach kontraktu  z Narodowym Funduszem Zdrowia.

W poradni będą przyjmowani pacjenci z podejrzeniem nowotworu złośliwego znajdujący się w trakcie diagnostyki, skierowani przez lekarzy, chorzy z rozpoczętym już leczeniem onkologicznym oraz pacjenci wymagający kontroli po zakończeniu leczenia, a także pacjenci w ramach profilaktyki onkologicznej.

Dyrekcja Szpitala podkreśla, że w poradni onkologicznej pacjenci będą mogli skorzystać nie tylko z konsultacji lekarskiej, ale także zrealizują zlecone badania w Laboratorium Diagnostycznym znajdującym się w szpitalu,  wykonają badanie TK, RTG oraz inne.

Gabinet lekarza onkologa będzie mieścić się na parterze w budynku Przychodni Szpitala przy ul. Żeromskiego 17. Przy rejestracji do Poradni Onkologicznej nie wymagane jest skierowanie.

Tomasz Łępa