Mielec: Nowa jakość oddziału kardiologii

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

 

Dodatkowe sale dla pacjentów, nowoczesny sprzęt medyczny i zwiększona liczba łóżek- to niektóre z wprowadzonych modyfikacji mieleckiego oddziału kardiologii znajdującego się w mieleckim szpitalu specjalistycznym.

Grupa American Heart of Poland, zgodnie z wcześniejszym porozumieniem, zawartym w czerwcu tego roku  ze Szpitalem Specjalistycznym w Mielcu, oddaje dziś  do dyspozycji Oddział Kardiologii po kompleksowym przygotowaniu przestrzeni do rozszerzonej działalności. Inwestycje objęły również zakup nowoczesnego sprzętu.

Mówi  dr n. med. Paweł Kaźmierczak, członek zarządu, dyrektor medyczny Grupy American Heart of Poland.

Mówi ordynator  zmodernizowanego oddziału kardiologii,  Marcin Suska.

Jak zaznacza starosta mielecki Stanisław Lonczak, podpisanie umowy z American Heart of Poland poprzedziły wielomiesięczne rozmowy i negocjacje. Ich wynikiem było zobowiązanie Grupy American Heart of Poland do zwiększenia zakresu świadczonych do tej pory usług, zwiększenie liczby łóżek z 15 do 25, uruchomienie drugiej pracowni hemodynamiki, a także zakup nowoczesnego sprzętu i aparatury medycznej.

Oprócz kardiologii inwazyjnej spółka ma zapewnić  pacjentom mieleckiego szpitala również świadczenia z zakresu kardiologii nieinwazyjnej. Oddział Kardiologiczny Szpitala Specjalistycznego w Mielcu jest jednym z ponad 20 ośrodków medycznych w kraju zarządzanych przez Grupę American Heart of Poland.

 

Grupa American Heart of Poland zamierza zaangażować się także w profilaktykę kardiologiczną. W planie ma uruchomienie Klubu Pacjenta – cyklu bezpłatnych spotkań dla pacjentów, którzy mają problemy kardiologiczne lub chcieliby zgłębić temat profilaktyki chorób układu naczyniowego. Klub Pacjenta ma być platformą do rozmowy i dzielenia się z pacjentami wiedzą na temat tego, jak nawet drobnymi zmianami w codziennym życiu można znacząco poprawić swoją kondycję fizyczną i psychiczną.

 

 

 

Tomasz Łępa