Mielec: Niezawodność i nowoczesność to priorytet ! 

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

 

Jest szansa aby w  przyszłości mieleckie pogotowie w swojej  flocie ratunkowej wzbogaciło się  o karetki z zabudową kontenerową. Od marca ubiegłego  roku, kiedy to Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu  rozpoczęła pracę na powiększonym terenie operacyjnym, wiele się zmieniło.

Priorytetem wciąż jest jednak nowoczesny i niezawodny sprzęt oraz ambulanse, na które zawsze można liczyć. I choć nowy zakup tego typu  pojazdów będzie realizowany dopiero za kilka miesięcy, już teraz trwają przygotowania, by dokonać tego właściwego wyboru.

Mówi rat. med. Wojciech Machowski, kierownik podstacji w Kolbuszowej.

Obecnie Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego Mielec wyjeżdża do zdarzeń na terenie powiatów: mieleckiego, kolbuszowskiego, dębickiego, tarnobrzeskiego oraz stalowowolskiego. Głos doświadczonych ratowników, którzy mają swoje sugestie i doświadczenie  co do użyteczności pojazdów ratunkowych  zapewne będzie cennym przy wyborze  tego właściwego.

Póki co żadne decyzje jeszcze nie zapadły, ale proces analizy dostępnych możliwości pojazdów  już ruszył. Efekty tego mogą   być  widoczne  w pierwszej połowie przyszłego roku.

Tomasz Łępa